Ålesund Rotaryklubb har etablert samarbeid med flere lokale bedrifter som deltar med både deltakere og sponsormidler. Dette har den fordelen at klubben får et konstruktivt samarbeid med lokalt næringsliv. Det åpner seg også en bedre tilgang på kandidater til RYLA. I tillegg blir Rotary mer synlige. Dette er positivt med tanke på rekruttering av nye medlemmer.
Diskusjonen rundt bordet viste at det var bred tilslutning til et opplegg der vi sender eldre kandidater enn tidligere og at vi prøver å etablere kontakt med lokale bedrifter. Svein L lager forslag til et «salgsopplegg» overfor bedriftene som han kommer og presenterer på et styremøte før det legges fram for klubbmøtet.
Eivind E orienterte om klubbens hjemmeside, http://brumunddal.rotary.no/ . Han tok oss gjennom deler av innholdet og appellerte til å bruke siden. Spesielt oppfordret han presidenten til å bruke sidene aktivt på klubbmøtene.
Gaute Arneson, som ledet møte i presidentens fravær, orienterte om oppfølgingen av «gatenavnsaken». På møtet den 22. januar kommer kart- og byggesakssjef Atle Ruud. Hovedtema blir status for boligbygging i Ringsaker. I tillegg besvarer han henvendelsen vedrørende gatenavn.
Referent Eivind Amb
7. april 2025
Professor Svihus ga oss en grundig gjennomgang av bærekraftig matproduksjon bl.a. knyttet til kostholdsråd.
27. mars 2025
Brumunddal Rotary deltok på dugnad for å forberede løsøre-auksjon.
24. mars 2025
Frank Strype er forholdsvis ny som medlem i Brumunddal Rotary og holdt et veldig interessant foredrag om seg selv og hvilke aktiviteter som fyller dagen.
17. mars 2025
Hovde Gård driver stort produksjon av storfe og slaktegris.
3. mars 2025
Til sammen 21 deltagere (medlemmer og ledsagere) satte seg på 17.03 toget til Lillehammer for å delta på skreimiddag.
24. februar 2025
Georg L. orienterer og kåserer om temaet
8. februar 2025
Dette er en markering av Rotary sin støtte til Ukraina.
8. februar 2025
Brumunddal Rotary Klubb stod ved stand i Mølla Storsenter lørdag 8.2.25 sammen med Moelv Rotary Klubb.
27. januar 2025
Østlandet Gjenvinning AS (ØG) har fokus på mange områder: