website statistics

Videreutvikling av grunnskolen i Ringsaker

Ringsakers nye oppvekstsjef, Line Osmo, var invitert med dette foredraget.

Grunnskolen i Ringsaker består av 13 barneskoler (11 enheter med 13 skoler),  4 U.skoler og 2 andre enheter PPT/Voksenped.)

Oppvekstvilkårene inngår i kommuneplanen og omfatter bl.a;
-          Inkluderende læringsmiljø
-          Digitale løsninger
-          Trygge relasjoner til voksne
-          Gode innemiljø/utemiljø
-          Personale med god undervisningskompetanse
-          Være attraktive arbeidsplasser

For å videreutvikle oppvekstvilkårene er ulike tiltak iverksatt, bl.a. økt fokus på mellomtrinnet i grunnskolen  Det er en positiv endring i U-skolen der nivået er økt mot landsgjennomsnittet.

Det er tilfredsstillende nivå i 1-4 trinn og i U-skolen, mens mellomtrinnet henger noe etter i kvalitet.  Det er derfor iverksatt kontinuerlig analysearbeid og det arbeides med tverrsektorielle løsninger.

Ny stortingsmelding legger til rette for en mer praktisk skole.

Det utarbeides en helhetlig tiltakspakke for barne- og ungdomstrinnet.  Kommunen har en samlet styrking på bto 17 mill kr. Som gir 19,8 årsverk.  9 årsverk er knyttet til skole.  Bl.a. ungdomsveiledere med 3 stillinger fordelt på FUSK, BRUSK og Fagerlund

Konklusjonen er at oppvekstsektoren i kommunen har meget god kontroll og driver sitt arbeide på en meget tilfredsstillende måte.

 

Referent
Åge Sørlundsengen


 
Paul Harris til Ragnhild og Olai Myklebust

20. oktober 2025

Paul Harris til Ragnhild og Olai Myklebust

Brumunddølene Ragnhild og Olai Myklebust ble i møtet 20. oktober tildelt Paul Harris Fellowship.

Sammen utvikler vi Østlandet, v/konsernsjef Klara-Lise Aasen, SpareBank 1 Østlandet

13. oktober 2025

Sammen utvikler vi Østlandet, v/konsernsjef Klara-Lise Aasen, SpareBank 1 Østlandet

I dette fellesmøtet med Moelv og Brumunddal Rotary fikk vi et svært interessant foredrag ved konsernsjefen i den største banken i Innlandet.

Dugnad for Ringsakeroperaen

10. oktober 2025

Dugnad for Ringsakeroperaen

Fredag 10. oktober stilte klubben mannsterkt opp med 9 deltagere på dugnad for Ringsakeroperaen.

Byvandring i Brumunddal, del 2

6. oktober 2025

Byvandring i Brumunddal, del 2

Klubben hadde oppmøte på Buttekvern – hvor Francis Bull Enger og Per Sandbakken var klare for en historisk vandring.

Senior Egoforedrag v/Peter Olstad

29. september 2025

Senior Egoforedrag v/Peter Olstad

Peter fortalte om et langt og innholdsrikt liv.

Arbeidsmarkedet nasjonalt og i Innlandet/Ringsaker

22. september 2025

Arbeidsmarkedet nasjonalt og i Innlandet/Ringsaker

Avdelingsdirektør Hans Petter Emilsen ga oss en oversikt over arbeidsmarkedet nasjonalt i Innlandet og i Ringsaker.

Verdensdagen for forebygging av selvmord

10. september 2025

Verdensdagen for forebygging av selvmord

Brumunddal Rotary Klubb er med i et felles prosjekt som går ut på å arrangere en møterekke om forebygging av selvmord. Den 10. september, verdensdagen for forebygging av selvmord, ble det første møtet arrangert.

Guvernørbesøk - sammen med Moelv Rotary

8. september 2025

Guvernørbesøk - sammen med Moelv Rotary

Distriktsguvernør Morten Mo presenterte hovedlinjene for Rotarys virksomhet og tanker og forventninger for rotaryåret.

Videreutvikling av Sykehuset Innlandet HF

25. august 2025

Videreutvikling av Sykehuset Innlandet HF

Prosjektdirektør Randi Mølmen hadde en meget god og interessant gjennomgang av ny sykehusstruktur i Innlandet.

Senior Egoforedrag v/Einar Horneman Øfsti

18. august 2025

Senior Egoforedrag v/Einar Horneman Øfsti

Etter en innledning med info om forestående 75-års jubileum samt planlagt prosjekt om forebygging av selvmord, så holdt Einar sitt egoforedrag.