Møtet var viet interne tema, med hovedvekt på en gjennomgang av hvilke serviceprosjektet klubbens medlemmer har gjennomført de siste årene.
Eivind Amb orienterte innledningvis om at Rotary i Brumunddal har en samarbeidsavtale med Ringsakeroperaen. Vår lokale opera gjennomfører en mindre oppføring i nær framtid, nærmere bestemt den 7., 8. og 9. juni. Det er forestillingen «Push» av Howard Moody som settes opp. Den handler om en liten jødegutt som etter å ha blitt «pushet» av toget under 2. verdenskrig blir satt i fangenskap i Auschwitz. Operaen er fortellingen om hvordan fangenskapet arter seg for den lille gutten.
Peter Olstad leste deretter diktet «If I must die» av Refaat Alareer – et dikt som setter lyset på det som skjer i Gaza i dag.
Einar Dobloug startet sin orientering med å sitere firespørsmålsprøven og Rotarys formålsparagraf med hovedvekt på betydningen av å «gavne andre». Einar er leder for komiteen som skal initiere og organisere ulike serviceprosjekt. Følgende serviceprosjekt ble omtalt:
Praktisk hjelp til flytting og montering for Ringsakeroperaen
Grytevakt for Frelsesarmeens julegryte
Parkeringsvakt og utdeling av tester i fbm pandemien
Montering av møbler ved etablering av flyktningebolig, bl. a. for nyankomne flyktninger fra Ukraina
Tilskudd til hjertestarter ved Bakeriet
Finansiering og montering av sikteskiver
Bygging av gapahuk på Bjørgeberget
Husvask av Prøysenhuset
Økonomisk bistand ved kjøp av aggregat til Ukraina
Økonomisk bistand til kjøp mobil førstehjelpsklinikk
Deltakelse i «Walk the talk» - spasere og samtale med flyktninger og innvandrere som et ledd i norskopplæringen.
Referent: Gaute Arneson
7. april 2025
Professor Svihus ga oss en grundig gjennomgang av bærekraftig matproduksjon bl.a. knyttet til kostholdsråd.
27. mars 2025
Brumunddal Rotary deltok på dugnad for å forberede løsøre-auksjon.
24. mars 2025
Frank Strype er forholdsvis ny som medlem i Brumunddal Rotary og holdt et veldig interessant foredrag om seg selv og hvilke aktiviteter som fyller dagen.
17. mars 2025
Hovde Gård driver stort produksjon av storfe og slaktegris.
3. mars 2025
Til sammen 21 deltagere (medlemmer og ledsagere) satte seg på 17.03 toget til Lillehammer for å delta på skreimiddag.
24. februar 2025
Georg L. orienterer og kåserer om temaet
8. februar 2025
Dette er en markering av Rotary sin støtte til Ukraina.
8. februar 2025
Brumunddal Rotary Klubb stod ved stand i Mølla Storsenter lørdag 8.2.25 sammen med Moelv Rotary Klubb.
27. januar 2025
Østlandet Gjenvinning AS (ØG) har fokus på mange områder: