Besøk av guvernør Arvid Blindheim
Guvernøren startet med å vise til møte med styret tidligere på kvelden. Han opplever Brumunddal Rotary Klubb som en godt drevet klubb med god
orden. Presidenten fremhevet Rotary sin rolle når FN
ble etablert, samt Rotary sin rolle i bekjempning av polio.· Rotary gjør et betydelig arbeid i å gagne andre.
· Guvernøren beskrev sine gode opplevelser som guvernør og deltagelse i internasjonale konferanser og i egen distriktskonferanse. Tråden i alle har vært å hjelpe andre.
· Guvernøren har erfart at det er innholdet i klubbens aktivitet som rekrutterer, og ikke bare det hyggelige fellesskapet. Derfor mener guvernøren at Brumunddal Rotary pga sine interessante aktiviteter bør har god forutsetninger for rekrutering. Han ønsker oss lykke til med rekruteringsaktivteten i januar.
· På spørsmål sa guvernøren at massevaksinasjonen vil pågå til minst 3år etter siste kjente tilfelle av poliotilfelle.
· Guvernøren fikk spørsmål om forskjellen på Global Grant og District Grant. Svar: I Global Grant må formålet være innenfor en av de 6 prioriterte områdene. I District Grant trenger ikke formålet være innenfor de 6 prioriterte og beløpene er ofte mindre.
Referent
Haavard Trøen
Nytt fra presidenten:
Forrige møte sammen med dagens møte bestemte at vi bevilger 25 000 NOK til utvekslingsstudent.20. oktober 2025
Paul Harris til Ragnhild og Olai Myklebust
Brumunddølene Ragnhild og Olai Myklebust ble i møtet 20. oktober tildelt Paul Harris Fellowship.
13. oktober 2025
Sammen utvikler vi Østlandet, v/konsernsjef Klara-Lise Aasen, SpareBank 1 Østlandet
I dette fellesmøtet med Moelv og Brumunddal Rotary fikk vi et svært interessant foredrag ved konsernsjefen i den største banken i Innlandet.
10. oktober 2025
Dugnad for Ringsakeroperaen
Fredag 10. oktober stilte klubben mannsterkt opp med 9 deltagere på dugnad for Ringsakeroperaen.
6. oktober 2025
Byvandring i Brumunddal, del 2
Klubben hadde oppmøte på Buttekvern – hvor Francis Bull Enger og Per Sandbakken var klare for en historisk vandring.
29. september 2025
Senior Egoforedrag v/Peter Olstad
Peter fortalte om et langt og innholdsrikt liv.
22. september 2025
Arbeidsmarkedet nasjonalt og i Innlandet/Ringsaker
Avdelingsdirektør Hans Petter Emilsen ga oss en oversikt over arbeidsmarkedet nasjonalt i Innlandet og i Ringsaker.
10. september 2025
Verdensdagen for forebygging av selvmord
Brumunddal Rotary Klubb er med i et felles prosjekt som går ut på å arrangere en møterekke om forebygging av selvmord. Den 10. september, verdensdagen for forebygging av selvmord, ble det første møtet arrangert.
8. september 2025
Guvernørbesøk - sammen med Moelv Rotary
Distriktsguvernør Morten Mo presenterte hovedlinjene for Rotarys virksomhet og tanker og forventninger for rotaryåret.
25. august 2025
Videreutvikling av Sykehuset Innlandet HF
Prosjektdirektør Randi Mølmen hadde en meget god og interessant gjennomgang av ny sykehusstruktur i Innlandet.
18. august 2025
Senior Egoforedrag v/Einar Horneman Øfsti
Etter en innledning med info om forestående 75-års jubileum samt planlagt prosjekt om forebygging av selvmord, så holdt Einar sitt egoforedrag.