website statistics

Årsmøte.

President Rune Glomseth ønsket velkommen til kveldens møte, Årsmøtet.

Før årsmøtet ga presidenten først ordet til koordinator for Home-Start Familiekontakten i Ringsaker kommune, Martina Erica Johansen. Hun redegjorde kort for hva Home-Start Familiekontakten (HSF) er og om behovet for å rekruttere frivillige til tiltaket.

HSF er et tiltak for å hjelpe familier med minst ett barn under skolepliktig alder som selv ønsker hjelp og støtte på grunn av utfordringer i hverdagen. Det kan eksempelvis være familier med lite nettverk eller familier med kronisk syke barn eller barn med nedsatt funksjonsevne.

Den frivillige besøker hjemmet 2 – 4 timer hver uke og skal på ulike måter være til støtte og avlastning for familien. For å være familiekontakt kreves det gjennomført forberedelseskurs.

Kommunens koordinator for HSF er tilknyttet Helsestasjonen i Brumunddal og er den som kobler familiekontakt og familie ut fra ønsker og behov.

HSF har eksistert i Norge i 20 år og har i dag 35 avdelinger. Avdelingen i Ringsaker ble etablert i september 2017. Det har allerede meldt seg familier med behov for familiekontakt. Koordinator er nå ute i ulike foreninger for å rekruttere frivillige. Kurs starter 11. januar 2018.

Mer informasjon om HSF finnes på www.home-start-norge.no. Interesserte kan kontakte Home-Start Familiekontakten i Ringsaker v/Martina Johansen tlf. 404 33 966 eller e-post martina.johansen@ringsaker.kommune.no.

Årsmøtet

Presidenten ledet årsmøtet som foruten orientering om klubbens økonomiske stilling og valg også behandlet styrets forslag om å støtte organisasjonen Impande.

Klubbens økonomi er tilfredsstillende.

Alle valgene var enstemmige. Som president for Rotaryåret 2019/20 ble Ivar Sundet valgt.

De øvrige valgene var:

Styremedlem 1 Kommunikasjonskomiteen                   Håvard Trøen

Styremedlem 2 Samfunnskomiteen                               Frøydis Viddal

Styremedlem 3 Programkomiteen                                  Einar H. Øfsti

Styremedlem 4 Internasjonal komite                             Morten Mellbye

Kasserer                                                                         Knut Jevanord

Sekretær                                                                         Kristian Østvoll

Vararepresentant 1                                                         Arne Lutnes

Vararepresentant 2                                                         Lars Johan Rustad

Revisor                                                                           John Petter Helset

 

Impande er en norsk humanitær organisasjon som opererer i Sør-Afrika. For mer informasjon se www.impande.com/no. Styret går inn for at Brumunddal Rotaryklubb støtter Impande med 80 000 kroner for å bygge en barnehage. Alternative finansieringsforslag inkludert ett anbefalt av styret, ble lagt fram.

Årsmøtet sluttet seg til styrets forslag i sin helhet. Forslaget ligger på klubbens hjemmeside - Intern side.

 

Etter årsmøtet refererte Gaute Arnesson om sitt initiativ og brev til Ringsaker kommune v/kart- og byggesakssjef Atle Ruud om gatenavn i Brumunddal. Brevet ligger på klubbens hjemmeside - Intern side. Atle Ruud har takket ja til invitasjonen om å delta i et av våre medlemsmøter med informasjon og drøftelse av problemstillingen.

Referent Eivind Amb 

       


 
Sammen utvikler vi Østlandet, v/konsernsjef Klara-Lise Aasen, SpareBank 1 Østlandet

13. oktober 2025

Sammen utvikler vi Østlandet, v/konsernsjef Klara-Lise Aasen, SpareBank 1 Østlandet

I dette fellesmøtet med Moelv og Brumunddal Rotary fikk vi et svært interessant foredrag ved konsernsjefen i den største banken i Innlandet.

Dugnad for Ringsakeroperaen

10. oktober 2025

Dugnad for Ringsakeroperaen

Fredag 10. oktober stilte klubben mannsterkt opp med 9 deltagere på dugnad for Ringsakeroperaen.

Byvandring i Brumunddal, del 2

6. oktober 2025

Byvandring i Brumunddal, del 2

Klubben hadde oppmøte på Buttekvern – hvor Francis Bull Enger og Per Sandbakken var klare for en historisk vandring.

Senior Egoforedrag v/Peter Olstad

29. september 2025

Senior Egoforedrag v/Peter Olstad

Peter fortalte om et langt og innholdsrikt liv.

Arbeidsmarkedet nasjonalt og i Innlandet/Ringsaker

22. september 2025

Arbeidsmarkedet nasjonalt og i Innlandet/Ringsaker

Avdelingsdirektør Hans Petter Emilsen ga oss en oversikt over arbeidsmarkedet nasjonalt i Innlandet og i Ringsaker.

Verdensdagen for forebygging av selvmord

10. september 2025

Verdensdagen for forebygging av selvmord

Brumunddal Rotary Klubb er med i et felles prosjekt som går ut på å arrangere en møterekke om forebygging av selvmord. Den 10. september, verdensdagen for forebygging av selvmord, ble det første møtet arrangert.

Guvernørbesøk - sammen med Moelv Rotary

8. september 2025

Guvernørbesøk - sammen med Moelv Rotary

Distriktsguvernør Morten Mo presenterte hovedlinjene for Rotarys virksomhet og tanker og forventninger for rotaryåret.

Videreutvikling av Sykehuset Innlandet HF

25. august 2025

Videreutvikling av Sykehuset Innlandet HF

Prosjektdirektør Randi Mølmen hadde en meget god og interessant gjennomgang av ny sykehusstruktur i Innlandet.

Senior Egoforedrag v/Einar Horneman Øfsti

18. august 2025

Senior Egoforedrag v/Einar Horneman Øfsti

Etter en innledning med info om forestående 75-års jubileum samt planlagt prosjekt om forebygging av selvmord, så holdt Einar sitt egoforedrag.

Medlemsmøte med opptak av nytt medlem

11. august 2025

Medlemsmøte med opptak av nytt medlem

Walter Wagner ble tatt opp som nytt medlem, og han holdt samtidig sitt egoforedrag.